Як готуватися до поїздки до Почаївської лаври та Озера Святої Анни?
А також правила поїздки до Почаєва з нами. Пам’ятка паломника та туриста.
На час ВС обовязково брати в дорогу документи, що засвідчують особу (можна також додаток «Дія» на смартфоні).
Одягайтеся за погодою, а не сезоном. Взувайте зручне взуття, бо доведеться багато ходити. Перевірте перед виїздом погоду на Почаїв та Кременець. Це важливо через нестабільну погоду на Західній Україні. Різниця температур між Києвом та Почаєвом в окремі дати може становити 10 градусів у будь-який бік.
Жителям з інших регіонів України, які приєднуються до нашої поїздки у Києві, обов’язково дивіться погоду на Київ на дату виїзду нашої групи.
Бажано взяти легку їжу в дорогу (наприклад фрукти та овочі), в холодну пору — ще термос з чаєм (кавою). Каву та чай також можна буде придбати під час санітарних зупинок на АЗК.
Одяг для відвідування монастирів: Жінки вдягають довгу спідницю «за-коліна». Ніяких декольте та голих плечей. Спідницю в дорогу жінки можуть не брати, на входах у монастирі її видають. Хустку краще мати свою. Чоловікам заборонено вхід у монастирі у майках та шортах.
на фото – зовнішній вигляд паломників з нашої групи під час екскурсії у Лаврі
Що з собою брати в поїздку до Почаєва
Одяг в дорогу:
у нашому автобусі жінки можуть їхати у штанах (джинсах) чи навіть у спортивному костюмі та брати за бажанням перевдягання із собою. У велику спеку влітку жінки можуть їхати у зручному пристойному та чистому одязі (сарафани, шорти, майки тощо). Чоловікам можна їхати в будь-якому зручному пристойному та чистому одязі.
— Для комфорту рекомендуємо взяти: подушки-підголівники для автобуса та плед (для поїздок у холодну пору).
Рекомендуємо взяти порожню тару будь-якого об’єму, щоб безкоштовно набрати освячену воду із двох джерел. Гроші на особисті витрати чи банківську картку (біля Лаври є банкомати). Суму на витрати рекомендуємо виділити в районі від 200 до 500 грн. готівкою, в іконних лавках не можна здійснити оплату банківськими картками.
Ті туристи, які доплачуватимуть за тур та за екскурсію Лаврою — приготуйте заздалегідь необхідну суму без решти або можете зробити переказ на нашу банківську карту прямо в автобусі.
Беріть заряджений PowerBank, а також акумуляторний ліхтар або будь-який акумуляторний світильник.
Речі можна залишати в автобусі та не носити з собою.
Для омивання в Купелі Святої Анни:
Жінкам — довга сорочка «за коліна», що закриває плечі. Сорочка необов’язково має бути нова, але обов’язково чиста. Сорочку можна взяти свою або придбати на місці в монастирі Праведної Анни (ціни від 200 до 500 грн). Чоловікам можна занурюватися у звичайних плавках або шортах (також чистих). Також можете взяти свій фен.
Обов’язково беріть т.зв. пляжне взуття для входу в купіль (в’єтнамки, крокси і т.д.) та великий рушник.
На відео Ви зможете побачити, в чому занурюються паломники нашої групи. Прохання після перегляду поставити лайк та підписатися на канал.
Правила та рекомендації щодо занурення в Купелі Святої Анни
Поринати в холодній воді (4-6 градусів цілий рік) слід вкрай обережно, розуміючи відповідальність перед усією групою та собою. При температурі повітря більше +25 т. зв. «сердечникам» та гіпер(гіпо)тонікам і т.д. рекомендовано здійснювати омивання водою з відра біля Купелі, а не занурюватися з головою в Купелі, або набрати воду з Джерела із собою та зробити омивання в домашніх спокійних умовах, довівши температури води до кімнатної.
Коли різниця температур (вода – повітря) незначна (сезон осінь-весна) – можна і навіть рекомендовано окунатися повністю, але при цьому не перебувати довго у воді і відразу після купелі витертися насухо та одягнутися.
Вкрай важливо:
Тим, хто має серцево-судинні захворювання, або проблеми з артеріальним тиском. Прохання брати з собою в поїздку необхідні ліки, які Вам призначив лікар. Це пов’язано з тим, що Почаєв та Онишківці знаходяться в іншій кліматичній та геомагнітній зоні.
Люди, чутливі до цього, можуть відчувати дискомфорт, спазми та перепади тиску. Також таким людям не рекомендуємо перед поїздкою проходити суворий піст (особливо влітку в спеку), який може виснажувати імунітет чи послабити організм.
Згідно з церковними канонами, паломники мають послаблення за постом.
Правила та умови поїздки з нами:
Правила поведінки в автобусі:
1. Автобус – не вагон-ресторан поїзда далекого прямування. Прохання утриматися від вживання їжі в салоні автобуса (особливо із сильними запахами). За маршрутом є кілька обов’язкових зупинок біля великих АЗС із магазинами-кафе, на яких можна розміститися зі своєю їжею.
2. Не смітити у салоні автобуса.
3. Згідно зі статтею № 178 Кодексу України про адміністративні порушення – розпивання спиртних напоїв під час поїздки та в автобусі ЗАБОРОНЕНО (навіть пиво). Люди в стані алкогольного сп’яніння (або з перегаром) до автобуса не допускаються. Останній прийом спиртного має бути не пізніше ніж за добу до виїзду. Це дуже важливо при відвідуванні Джерел Святої Анни. Супроводжуючий групи або водій має право висадити з автобуса будь-якого туриста за підозри у вживанні будь-якого спиртного.
4. Відволікати водіїв під час руху автобуса забороняється. Для розв’язання питань у дорозі є супроводжуючий групи.
5. Розсадка в автобусі проводиться за сл. правилам: Перевага на вибір місця та перша половина автобуса віддається тим, хто їде з нами не вперше, а також тим, хто замовляє та оплачує нашу поїздку не пізніше, ніж за два тижні до дати виїзду. люди, які оплачують поїздку за 4-5 днів до виїзду, їдуть у другій половині автобуса.
6. Об’ємні речі (сумки, валізи тощо) брати до салону автобуса забороняється згідно з правилами безпеки пасажирських перевезень. Для них є багажне відділення.
Правила поведінки на самій екскурсії
Маршрут та програма відвідування складені заздалегідь та суворо регламентовані за часом. Супроводжуючий групи каже час повернення туристів з об’єкта, що відвідується маршрутом. На кожен об’єкт дається достатній час для відвідування та огляду, і туристи (прочани) встигають здійснити необхідні обряди та покупки. Якщо турист не повертається у вказаний час і не відповідає на телефонні дзвінки (тобто виявляє неповагу до інших туристів, які повернулися вчасно та чекають в автобусі), супроводжуючий має право везти групу далі за маршрутом екскурсії. Претензії туриста (прочанина) у цій ситуації не приймаються. Турист, що відстав, на таксі наздоганяє автобус або, за бажанням, залишається на послух у монастирі.
Наша група під час екскурсій відвідує одні із найголовніших святинь на території України. Прохання голосно ні говорити, ні лаятись, не курити на території монастирів.
Заборонено прояв будь-якої релігійної нетерпимості стосовно інших людей у групі, крайніх форм релігійного фанатизму, міжконфесійні суперечки та розбіжності.
Замовивши та сплативши нашу поїздку турист (паломник) дає автоматичну згоду на дотримання зі свого боку цих правил.
Правила складені для того, щоб туристи почувалися максимально комфортно та безпечно під час поїздки. Регламентування часу необхідне для повернення до Києва у проміжку з 20-00 до 21-00, а не на останнє метро. Також у нашій поїздці завжди є іногородні прочани, яким треба встигнути на поїзди (маршрутки) до себе додому.
Організатор поїздки поважає туристів та паломників і тому не робить санітарні зупинки у чистому полі чи біля придорожніх туалетів. Зупинки здійснюються виключно на АЗС із гарними санітарними умовами. Прохання не зловживати часом, відведеним для відвідування санвузлів та не витрачати цей час на покупки в магазинах при АЗС.
Порушення цих правил дає право організатору припинити надання послуг для порушника. Внесена оплата у разі не повертається.
Дівчата з Чернігова, дуже сподобалось емоції переповнюють..