Старці в Україні.

Чи є вони у наш час? Що таке младостарці і чому їх треба побоюватися? Чому їдуть до «старців» до Почаєва?

Старці у Почаївській Лаврі:
У наш час у православних людей в Україні виник якийсь повальний та нездоровий фанатизм та попит на старців. У кого дочка довго не може вийти заміж – везуть її до старця, інші довго не можуть продати чи купити будинок – їдуть шукати старця у Почаєві, чоловік п’є – везуть його до Почаївської Лаври до старців, дружина зраджує – треба шукати старця, щоб зробити їй щось.

Таким людям насправді не Господь потрібен, а якесь механічне магічне дійство, яке їм допоможе. Вони думають — ось батюшка наді мною пошепче, побризкає мене святою водою — і все в житті налагодиться. Самі ж ворухнути пальцем, щоб змінити своє життя на краще (почати регулярно ходити до храму, постити, причащатися, вивчати Євангеліє), такі люди не бажають.

Вся віра таких «віруючих» спирається лише на одноразові зовнішні магічні дії, обряди та молитви, які здійснить над ними батюшка.

Прозорливі старці Почаєва. Чи є вони зараз?

Питання: Чи є в Почаївській Лаврі справжні старці:

Відповідь : На жаль, старців рівня Святого Амфілохія Почаївського або архімандрита Ахілли в Почаєві немає зараз. Вся почаївська братія, всі насельники Почаївського монастиря, всі ченці та послушники Почаївської Лаври щодня моляться за те, щоб у Почаївській Лаврі з’явився справжній старець.

Неофіційна позиція духовенства Лаври каже, що зараз наші люди не заслужили справжнього старця, який міг би зцілювати молитвою, хресним знаменням, освяченою водою тощо.

Чому не заслужили – проблема не в самій Почаївській Лаврі, ні в ченцях чи наміснику – проблема виключно в людях, яким старець потрібен не для зцілення духовного життя, а для розв’язання життєвих проблем. Чи то зі здоров’ям, чи то із соціальним життям. При цьому люди нічого не хочуть самі для себе щось робити, а шукають, на чиї б плечі перекласти свої проблеми.

Сподіваюся тепер Ви зрозуміли — чому наші люди не заслужили і швидше за все не зможуть заслужити в найближчому майбутньому «справжнього» старця.

Почаївські старці про Україну:
На сьогодні немає жодного документального свідчення того, що т.зв. почаївські старці передбачили війну, розв’язану фашистською росією проти України. Єдине твердження, що гуляє просторами Інтернету і приписується СПРАВЖНЬОМУ Почаївському старцю Амфілохію (помер у 1971 р.) — те, що на Україну чекає велика чума і біда зі Сходу. Раніше думали, що йдеться про коронавірус, який прийшов із Китаю, але тепер можна думати (гадати) про те, що Святий Амфілохій мав на увазі геноцид проти України, який влаштувала східна орда.

Прозорливі старці в Україні. Як знайти старця у себе в місті чи районі?

Найбільша дурість, яку роблять люди у цій ситуації – шукають інформацію в Інтернеті чи у знайомих. Насправді ті, кого люди називають старцями – це ченці, які живуть та служать у монастирях. І інформація про таких ченців є у метрополії чи єпархіальному відділі Вашого регіону. Тобто Вам треба лише знайти, наприклад сайт УПЦ чи ПЦУ і зв’язатися телефоном з необхідною єпархією.

Запитання : як відрізнити «справжнього» старця від того, хто сам собі приписує такі повноваження?

Відповідь: Відповідь дана вище – «справжніх» старців в Україні практично немає. Рівного Паїсія Святогірця – точно ні. Ті священнослужителі чи ченці, яких люди називають нібито прозорливими старцями — по суті своїй здебільшого не є такими.

Якщо якийсь священик чи монах сам себе називає або вважає старцем — то швидше за все він схильний до нерідкого захворювання духу — званого «младостарством». Младостарство (лжедуховництво) — нездорове явище в церковному житті, коли молоді і духовно недосвідчені священнослужителі — приписують собі благодатні духовні дари, притаманні лише досвідченим духоносним подвижникам, справжнім старцям. Основна помилка полягає в прагненні священика видати свою волю і розум за дію благодаті Святого Духа, повністю підкорити мирянина своїм власним порадам, а не заохочувати його до Богопізнання, шукання спасенної Божої волі.

За словами святителя Ігнатія Брянчанінова, таке старечість є «акторство і найсумніша комедія – старці, які беруть на себе роль давніх святих Старців, не маючи їх духовних дарувань, та знають, що саме їхній намір, самі думки та поняття їх про велику чернечу справу – послуху суть хибні, що їхній спосіб думок, їхній розум, їхнє знання є самообман і бісівська краса».

Питання : а що ж треба робити, щоб знайти допомогу і поради?

Відповідь : насправді у Почаєві можна знайти відповіді на багато питань. Потрібно тільки відвідати правильно Почаївську Лавру. Під час нашої поїздки до Почаїв ми підкажемо Вам як правильно отримати відповіді на Ваші запитання. Багато паломників після нашої поїздки та правильних молитов біля Святинь Почаївського монастиря змогли отримати духовне зцілення та вирішення складних життєвих проблем.

Корисна інформація для паломників, яким треба відвідати Почаєв:

4.7/5 - (3 голоса)
Подписаться
Уведомить о
guest
2 комментариев
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Надія
Надія
9 месяцев назад

Дякую, дуже розумна відповідь на питання «куди поділися старці?» , так, це питання багаттьох хвилює вірян, також і мирян. О, якби ми всі навернулися до Бога — всім розумом і всім серцем, і всіма силами душі і покаялися щоб оживив нас Господь

Іоанна
Іоанна
20 часов назад
Ответить на  Надія

Багато читала та переглядала документальні фільми про старців. Справжні старці не називали себе старцями, а казали про себе: який я старець, я старчик, старенька людина яка багато прожила і має певний життєвий досвід. Вони були дуже скромні відносно своєї прозорливості. Царство небесне спочилим. Спаси Господи.